SZIGETSZENTMIKLÓSI SPORT CLUB

Show-tánc Facebook

Fő támogatónk

Mayer Levente "százados" lett

A Futsal csapatjáték, így eredményességét közösen adják a játékosok, edzők és maga az egyesület, amiben létezik. Időnként mégis vannak kisebb mérföldkövek, amikor egy pillanatra meg kell állnunk és tisztelegnünk egy-egy egyéni siker előtt, hiszen ezek az egyéni sikerek, összeadódva hatnak ki újból és újból a csapatra.

A Szigetszentmiklós Futsal 2016 óta íródó történelmében, most épp egy ilyen mérföldkőhöz érkeztünk! Egyik saját nevelésű játékosunk, Mayer Levente elsőként és egyszerre érte el a 100 mérkőzésen való pályára lépést és a 100 rúgott gólt egyesületünk színeiben!

Óriási teljesítmény ez, főleg annak tükrében, hogy az elmúlt hat év alatt, NBI-ben, NBII-ben és NBIII-ban is nagyszerű futsalosok és labdarúgók öltötték magukra egyesületünk címeres mezét.

Levente a Szigetszentmiklósi TK (6 mérkőzés), majd a Tököli VSK (15 mérkőzés) színeiben kezdett futballozni nagypályán. Ezekben az egyesületekben összesen 21 mérkőzésen lépett pályára és 1 gólt lőtt. Tizenhárom éves korában igazolt egyesületünkbe, de a futsallal már akkor is jó barátságban volt, hiszen általános iskolai csapatában testnevelője (Estók László) - későbbi edzője folyamatosan és sikeresen szerepeltette a korosztályos diákolimpiákon, valamint a körzeti és területi futsal versenyeken.

Egyesületünk színeiben először 2018. szeptember 8-án (14 évesen) lépett pályára egy első osztályú, U17-es Futsal bajnoki mérkőzésen a Dunaújváros Futsal csapata ellen és mindössze a 3. percig kellett várni, hogy első gólját megszerezze. Ugyan ezen a hétvégén saját korosztályában, a Pest megyei U15-ös első osztályú Futsal-hétvége FC Dabas elleni mérkőzésén kezdte meg igazi pályafutását, ahol szintén a 3. percben szerzett gólt. Első futsalos szezonjában, centerjátékosként azonnal 26 gólig jutott. Második és harmadik évében védekezőbb szerepkörben, többnyire biztosítóként játszott, de így is mindkét szezonban 12-12 gólt lőtt az ellenfeleinek.

A jelenleg futó szezonban mind technikailag, mind taktikailag beérett a játéka, amit csapatkapitányként az U18-as első osztályú és az NBIII-as bajnoki mérkőzéseken is rendre bizonyít. Az eddigi három leg-gólgazdagabb mérkőzését is ebben a szezonban játszotta. Novemberben Érden az AC Villám NBIII-as felnőtt csapatának hatszor, decemberben hazai pályán a Sárvár U18-as csapatának ötször, majd idén január végén Pécsen, a Pécs U18-as csapatának hétszer zörgette meg a hálóját. 2022. április 18-án az U18 első osztály nyugati csoportjának Airnergy elleni mérkőzésen meglőtte idei 50. (majd 51.) gólját is, amivel egyesületünk első „századosa” lett!

Szívből gratulálunk neki és bízunk abban, hogy sok-sok éven át erősíti még csapatunkat hasonlóan szép és eredményes játékkal!